Czy warto kupować powystawowe meble ogrodowe?

Czy warto kupować powystawowe meble ogrodowe?

Szukając różnych oszczędności, często zaczynamy się interesować produktami powystawowymi. Z wystaw możemy kupować urządzenia RTV i AGD, ubrania, kosmetyki, drobne akcesoria i domowe dekoracje, a czasem nawet i meble. Meble ogrodowe powystawowe na pewno będą przynajmniej odrobinę tańsze od mebli oryginalnie zapakowanych przez producenta i nigdy nie wyciąganych z pudełka. Czy jednak produkt z wystawy nie ma przypadkiem gorszej jakości? Czy nie musimy obawiać się tego, że okaże się on nietrwały, skoro najprawdopodobniej, jak można od razu założyć, był on testowany przez wiele osób, które mogły go dotykać, siadać na nim i ogólnie rzecz biorąc próbowały go normalnie eksploatować?

Oczywiście meble ogrodowe powystawowe są tymi meblami, które tygodniami, a czasem miesiącami przebywają na wystawie i są udostępniane klientom do testowania. Wyciąga się je z oryginalnych opakowań, odpakowuje i eksponuje czy to w sklepowej witrynie, czy to gdzieś w samym sklepie, aby klienci mogli przyjrzeć się im z bliska albo wręcz ich dotknąć bądź spróbować je normalnie wykorzystać. Wnioski jesteśmy w stanie wysunąć sami. Skoro takie meble ogrodowe powystawowe były najprawdopodobniej wielokrotnie testowane i to być może przez osoby, które nie za bardzo przejmowały się tym, co się z nimi potem stanie i czy przypadkiem ich nie uszkodzą, będą mieć one gorszy stan od mebli zupełnie nowych. Te różnice nie muszą być jednak jakieś kolosalne. Wszystko zależy od tego, na jakie „testy” pozwalają klientom pracownicy sklepu oraz jak długo takie meble występują na wystawie. My też mamy zresztą prawo je sprawdzić. Widzimy zatem, co kupujemy i widzimy wyraźnie, na co się zgadzamy.

Mimo wszystko meble ogrodowe outlet może okazać się bardzo dobrym miejscem na udane i zarazem mocno ekonomiczne zakupy. Jeżeli nie chcemy wydawać paru tysięcy złotych na nowy komplet ogrodowy, dobrym pomysłem będzie poszukanie takiego kompletu wśród produktów powystawowych, które nieraz są przeceniane nawet i o pięćdziesiąt czy sześćdziesiąt procent.