Magazyn samoobsługowy – idealna przechowalnia

Magazyn samoobsługowy – idealna przechowalnia

Mieszkańcy dużych miast bardzo często narzekają na zbyt małe mieszkania czy biura, gdzie niestety nie wszystko się mieści. Nie oznacza to jednak wcale, że trzeba pozbywać się różnych rzeczy – te, które są rzadziej używane, mogą trafić do samoobsługowego magazynu.

Kiedy warto wynająć magazyn samoobsługowy?

Wynajem magazynów samoobsługowych jest usługą, która wśród Polaków zbudza coraz większe zainteresowanie. Na takie rozwiązanie warto zdecydować się w różnych sytuacjach, ponieważ taki magazyn to idealna przechowalnia. Warszawa jest doskonałym przykładem miasta, które daje duży wybór w tym zakresie, dzięki czemu łatwo znaleźć opcję skrojoną na miarę konkretnych potrzeb. Klienci Kangu Self Storage najczęściej wynajmują magazyny samoobsługowe na czas przeprowadzki, remontu czy dłuższego wyjazdu. Boksy są też często niezastąpione w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, ponieważ można w nich trzymać np. towary wystawione na sprzedaż w sklepie internetowym.

Jaka jest procedura wynajęcia magazynu?

Decydując się na wynajęcie magazynu samoobsługowego, warto w pierwszej kolejności porównać dostępne na rynku oferty i przeanalizować je pod kątem cen oraz zawartości. Formalności związane z wynajęciem magazynu samoobsługowego nie są skomplikowane – można je załatwić zarówno osobiście, jak i za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wystarczy po prostu zgłosić zapotrzebowanie na konkretną powierzchnię – jeśli jest ona dostępna w danym momencie, umowa podpisywana jest od ręki.

Na jaki okres wynajmowane są magazyny?

Ogromną zaletą magazynów samoobsługowych jest to, że można je wynająć zarówno na krotki, jak i na długi termin. Zazwyczaj obowiązuje minimalny okres najmu, np. dwutygodniowy, a umowy są przeważnie zawierane na czas nieokreślony. Przy ich rozwiązywaniu należy pamiętać o okresie wypowiedzenia. Koszt najmu zależy przede wszystkim od wielkości i lokalizacji magazynu, a także od długości najmu. Stawki nie są wygórowane – od ok. 100 zł netto miesięcznie za dostęp do boksu o powierzchni 1 m kw.