Przedmioty dekoracyjne, które przyciągają szczęście

Przedmioty dekoracyjne, które przyciągają szczęście

Nasz dom jest tym świętym miejscem, w którym czujemy się swobodnie i komfortowo. Wynika to w dużej mierze z energetycznego wkładu różnych przedmiotów dekoracyjnych, np. przyciągających szczęście, zgodnie z trendami takimi jak Feng Shui.

Wiele osób wierzy w przepływ pozytywnych i negatywnych energii i podąża za tym starożytnym chińskim systemem filozoficznym. Feng Shui powstało z połączenia dwóch chińskich ideogramów: wiatru i wody, związanych z przepływem i krążeniem energii życiowej. Jego zastosowanie w domu proponuje stworzenie przestrzeni spełniającej określone standardy, aby osiągnąć równowagę pomiędzy spokojem i harmonią ciała i umysłu. Dlatego każdy przedmiot w domu ma kluczowe znaczenie.

Przedmioty, które przyciągają szczęście

Rośliny

Rośliny to żywe istoty, które są symbolem życia, spokoju i czystość. Niezależnie od tego, czy wierzysz, że są one symbolem dobrej energii, czy nie, są doskonałą opcją dekoracyjną dla domu. Jeśli jednak ufasz w obieg energii przez przedmioty, najlepsze są rośliny wewnętrzne o okrągłych liściach, bez kolców i które rosną w górę.

Z drugiej strony należy uniknąć ich żółknięcia lub pozostawienia widocznych suchych liści, ponieważ Feng Shui oznacza to śmierć. Wśród rodzajów roślin, które powinieneś mieć w domu, aby przyciągnąć szczęście, są paprocie, które są związane z dobrobytem i pieniędzmi, a także jaśmin, który według wierzeń wzmacnia związki.

Świeże owoce

Owoce w centrum jadalni lub w kuchni przyciągają wzrok ze względu na swoje kolory i różne kształty. Wnoszą do domu dużo świeżości i życia, co przyciąga szczęście. Spróbuj pobawić się kolorami, aby było przyjemniej dla oka. Bardzo uważaj na zgnite owoce, są one nie tylko związane ze złymi energiami, ale także przyciągają komary i brzydkie zapachy. Upewnij się, że wszystko co organiczne masz w domu jest zawsze świeże i wyróżnia się żywością.

Ornament z słoniem

Od czasów starożytnych, a w kulturach takich jak Indie, słoń jest świętym zwierzęciem, symbolem szczęścia, mądrości i długiego życia. Co najlepsze, istnieje wiele sposobów, aby mieć dekoracje związanie ze słoniem w swoim domu, bez szkodzenia ty zwierzętom. O tym, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne i zwierzęta pisze między innymi portal: https://www.karkonoskie.pl. Obecnie istnieją sztuczne przedmioty dekoracyjne ze słoniami, takie jak obrazy, rzeźby, porcelana, a nawet tkaniny. Istnieją opcja do dekoracji salonu, kuchni, a nawet sypialni.

Zdjęcia rodzinne

Jak mówi Feng Shui, nasz dom powinien sprawiać, że czujemy się w nim spokojni i zrelaksowani. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu są pozytywne uczucia wzbudzane przez posiadane przez nas elementy dekoracyjne. Z tego powodu trend ten sugeruje wykorzystanie osobistych zdjęć, na których przywołujemy wyjątkowe chwile, które budzą w nas dobre wibracje.